Write for Rights 2023 was weer een daverend succes. Dank aan iedereen die meedeed. Door heel Nederland vonden honderden schrijfacties plaats. Samen zorgden we voor meer dan 300.000 brieven! Binnenkort gaan we alle brieven op de post doen. Zo laten we machthebbers weten dat mensenrechtenschendingen moeten stoppen.
Vergeet niet voor eind januari het aantal geschreven brieven aan ons door te geven! Alleen dan weten we hoe groot het resultaat van de actie is. Bedankt!
Brieven en kaarten versturen
De brieven verstuur je direct naar de autoriteiten van de desbetreffende landen. De kaarten verstuur je in één envelop naar Amnesty Nederland. Een uitgebreide instructie vind je in deze Handleiding brieven en kaarten verzenden.
Samen zetten we met vele duizenden brieven de autoriteiten onder druk om hen vrij te laten of gerechtigheid te geven. We weten uit ervaring dat een enorme stapel brieven echt het verschil kan maken.
Lees hier de eerder succesverhalen van Write for Rights
Vorig jaar schreven we massaal voor Cecillia en Joanah uit Zimbabwe. En nu hebben we goed nieuws: in juli werden de vrouwen vrijgesproken. Cecillia en Joanah demonstreerden tegen het coronabeleid van de regering. Ze werden opgepakt, gruwelijk mishandeld en seksueel misbruikt. Nadat ze de daders hadden geïdentificeerd, werden ze aangeklaagd vanwege de ‘verzinsels’ en riskeerden een jarenlange gevangenisstraf.
Ze lieten ons weten: ‘We werden overweldigd door de enorme stortvloed aan brieven en kaarten van mensen uit heel Nederland. Jullie solidariteit heeft ons in deze uitdagende tijd enorm veel kracht en hoop gegeven. We zijn jullie enorm dankbaar.’