Samen voor Sudan, Sudan is meer dan een oorlog
In Sudan woedt een hevig conflict tussen het regeringsleger en de RSF. Maar Sudan is meer dan oorlog. Het zit vol muziek, mode, lekker eten, kunst en verhalen. Verhalen die ook in Nederland hun plek hebben, via de jonge generatie Sudanezen die hier woont.
Dat is ook Sudan.
Toch krijgt Sudan in Nederland weinig aandacht. Dat moet anders. Want Nederland staat niet aan de zijlijn. Nederland kan invloed uitoefenen om het geweld te stoppen.
Yalla voor Sudan! Samen voor Sudan!
Aanvallen op burgers
Sinds april 2023 woedt er een hevig conflict tussen het Sudanese regeringsleger (SAF) en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF). Duizenden mensen zijn gedood en miljoenen mensen zijn op de vlucht. Amnesty onderzocht hoe in en rond de stad El Fasher burgers doelbewust zijn aangevallen, onder wie veel kinderen. Mensen worden vermoord, gemarteld, gedwongen om ergens anders te wonen, hebben te maken met seksueel geweld of andere ernstige mensenrechtenschendingen. Dit is Sudan. Dit gebeurt nu.
Nederland moet haar invloed gebruiken
Nederland en andere landen kunnen invloed uitoefenen om burgers te beschermen en het geweld in Sudan te stoppen. Hoe? Ze moeten stoppen met het leveren van wapens en munitie aan alle partijen in het conflict. En druk uitoefenen op andere landen die wapens leveren aan Sudan, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten. Ook moet het VN-wapenembargo, dat nu alleen geldt voor de regio Darfur, worden uitgebreid naar heel Sudan.
Help jij dit mogelijk te maken? Teken nu de petitie.
Cease Fire Now!
Amnesty roept op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in heel Sudan. Ook wil Amnesty dat een internationale troepenmacht in Sudan burgers beschermt tegen misdrijven van alle partijen.
Wat doet Amnesty Nederland?
Amnesty Nederland zet zich samen met jongeren en de Sudanese diaspora in om Sudan zichtbaar te maken én mensen in beweging te krijgen. Met verhalen, muziek, beeld, social media, events, kunst, comedy en politieke actie. Samen zorgen we ervoor dat Sudan niet wordt vergeten, dat meer mensen zich betrokken voelen en dat de druk op Nederland groeit om in actie te komen. YALLA VOOR SUDAN. SAMEN VOOR SUDAN!