Amnestydag 2024

12 oktober 2024 - Amsterdam/Zwolle/Rotterdam

Kijk jij ook terug op een prachtige Amnestydag? Wij wel! Wij hopen dat je het inspirerend en interessant vond. We willen je heel erg bedanken voor je aanwezigheid. Hieronder vind je de foto’s en links naar alle relevante informatie over de verschillende programmaonderdelen van de Amnestydag.

GastsprekersOrganizing voor groepenAmnesty’s politiek medewerkerslokale initiatievenproeverijWrite for RightsDealbreakers

Gastsprekers

  • In Amsterdam sprak Mansoureh Shojaee over haar ervaringen en haar strijd voor vrouwenrechten in Iran, lees haar tekst hier.
  • In Rotterdam sprak de Tsjetsjeense Harlem van Hayzer over zijn strijd voor lhbtqia+-rechten in Rusland; je vindt zijn PowerPoint hier terug.
  • In Zwolle sprak Ahmedjan Kasim over zijn strijd voor de rechten van de Oeigoeren in China. Lees zijn boek “De Oeigoerse Droom”.

Amnesty politiek medewerkers

  • Op elke locatie vertelde een van onze lobbyisten over ons werk in Den Haag, richting de nieuwe regering en hoe dat ons werk voor mensenrechten beïnvloed. Je kunt hier hun PowerPoint nog eens terugkijken. Meer lezen? Lees dan dit opiniestuk over inperking van ruimte voor actie of lees meer over de risico’s van migratiedeals.

Inspirerende lokale initiatieven

  • Wil je meer weten over het organiseren van een boekenmarkt? Neem dan contact op met Ferdinand of Hella van Amnesty Houten via amnesty.houten@gmail.com.
  • Ben je geïnteresseerd in het realiseren van een doorstart voor jouw lokale groep? Neem dan contact op met Hester Huijing van Amnesty Leeuwarden via hester.huijing@leeuwarden.amnesty.nl.
  • Heb je interesse in het starten van een lokale Amnesty jongerengroep? Neem dan contact op met Cees van Bockel van groep Culemborg via cees@vanbockel.org.
  • Wil je meer weten over een succesvol ledenwervingsinitiatief? Neem dan contact op met Klazien van Amnesty Schagen – Hollands Kroon via info@schagen.amnesty.nl.
  • Ben je benieuwd hoe je als groep goed kunt inspelen op de actualiteit? Neem contact op met Gerrit van Amnesty Amersfoort via info@amersfoort.amnesty.nl.
  • Wil je meer weten over het organiseren van een evenement op de Dag van de Kinderrechten (20 november)? Neem dan contact op met Ria Sonnenberg van Amnesty Tilburg via riasonnenberg@ziggo.nl.
  • Meer weten over de festivalacties van Amnesty Rotterdam? Stuur een e-mail naar info@rotterdam.amnesty.nl.
  • Wil je inspiratie opdoen voor het organiseren van een UVRM-jubileumavond? Neem dan contact op met Jeannette Ridder-Numan van Amnesty Vlietstreek via deze link.

Proeverij

Ben je geïnspireerd door de proeverij? Vind hier meer informatie over alle onderwerpen die aan bod kwamen!

Heb je behoefte aan een subregionale bijeenkomst of meer uitwisseling met lokale groepen? Neem dan contact op met Dick. Hij is de nieuwe ‘Amnesty-aanjager’ en biedt samen met de landelijke vrijwilligercoordinator ondersteuning bij het opzetten van subregionale bijeenkomsten. Contactgegevens: Dick Andriese d.andriese@amnesty.nl.

Heb je nog vragen voor het bestuur, de ledenraad of het managementteam? Mail dan naar servicecenter@amnesty.nl.

Organizing voor groepen

  • Heb je interesse in het trainingstraject ‘organzing voor groepen’? Mail dan met Maria Lutzenkirchen (m.luetzenkirchen@amnesty.nl) of Brigit Megens (b.megens@amnesty.nl). Zij vertellen je alles over de organizing methodiek en wat zo’n traject kan betekenen voor een groep.

Write for Rights

Alle informatie over Write for Rights vind je op deze pagina. Wil je de powerpoint nog eens teruglezen? Klik dan hier. In de PowerPoint zijn ook de tips uit de workshops opgenomen.

Dealbreakers

Alle informatie over de dealbreakers campagne vind je hier.