
Israëlische kolonisten verdrijven Palestijnse familie uit huis
Saleh Diab protesteert tegen uitzetting
De Palestijnse Saleh Diab woont in Oost-Jerusalem. Zijn familie woont daar al tientallen jaren. Israëlische kolonisten proberen zijn familie met geweld en intimidatie uit hun huizen te verdrijven. In de praktijk kunnen kolonisten doen wat ze willen. De Israëlische regering doet niets om het kolonistengeweld te stoppen. Sommige ministers moedigen de kolonisten zelfs aan!
Maar Diab laat zich niet wegjagen. Hij protesteerde jarenlang elke week vreedzaam tegen de Israëlische bezetting. Nog steeds blijft hij actievoeren om zijn familie en zijn huis te beschermen.
Roep de burgemeester van Jerusalem op om te voorkomen dat Saleh Diab en zijn familie hun huis kwijtraken.
Diab en andere Palestijnse burgers in het bezette gebied worden geconfronteerd met apartheid. Dat wil zeggen dat joods-Israëlische burgers bepaalde rechten hebben die Palestijnse burgers niet hebben, enkel vanwege hun afkomst.
Zo kunnen Joods-Israëlische burgers bijvoorbeeld wettelijk aanspraak maken op huizen waar zij (of hun families) vóór 1948 woonden. Palestijnse burgers zoals Diab hebben datzelfde recht niet.
Meer lezen over de situatie in de bezette Palestijnse gebieden? Kijk hier.