Demonstratie: Sta solidair met Afghaanse vrouwen

Let op: dit evenement heeft al plaatsgevonden

Afghanisatan demonstratie
© Los Angeles Times, 2021

Let op: Dit evenement heeft al plaatsgevonden

Op de Amnesty-agenda staan evenementen waar je nog naartoe kunt gaan.

Bekijk alle evenementen

Vijf jaar na de machtsovername van de Taliban is het belangrijker dan ooit om onze solidariteit met Afghaanse vrouwen zichtbaar te maken. Daarom demonstreren we op 15 augustus op de Dam in Amsterdam.

In Afghanistan worden vrouwen en meisjes massaal, georganiseerd en systematisch onderdrukt en gediscrimineerd door de Taliban. Ze zijn verbannen uit het openbare leven, mogen geen onderwijs volgen, niet werken of zich vrijelijk bewegen, worden geweigerd in de zorg, gevangengezet, verdwijnen en worden gemarteld, omdat ze zich hiertegen uitspreken. Sta samen met ons op en kom naar de demonstratie!

Deze demonstratie wordt georganiseerd door: Azadi Collectief, Vereniging van Afghaanse Vrouwen in Nederland en de Dolle Mina’s. Zij vragen om een schoolschriftje en een pen mee te nemen.

We verzamelen om 14:50 uur op de Dam. Je herkent ons aan de geel/zwarte Amnesty-protestborden. We nemen er genoeg mee om uit te delen.

Teken ook onze petitie: Alle Afghaanse vrouwen moeten een vluchtelingenstatus krijgen.

Organisatie

Deze demonstratie wordt georganiseerd door: Azadi Collectief, Vereniging van Afghaanse Vrouwen in Nederland en de Dolle Mina’s.

Aanmelden

Laat ons weten dat je met Amnesty meekomt, meld je hier aan.

Meld je aan

Locatie

Dam

Dam 1, 1012 JS Amsterdam