Schrijfactie Eswatini: zeer lange gevangenisstraffen voor pro-democratie-politici

Mduduzi Bacede Mabuza en Mthandeni Dube zijn pro-democratie-politici in Eswatini. Ze zijn veroordeeld tot respectievelijk 25 en 18 jaar gevangenisstraf voor terrorisme, opruiing en moord. Dat zijn verzonnen aanklachten. Mabuza en Dube zijn het slachtoffer van een politieke heksenjacht. Daarmee wil de regering iedereen het zwijgen opleggen die oproept tot politieke hervormingen en opkomt voor mensenrechten.

Wat kun jij doen?

Schrijf vóór 1 september 2025 een brief aan de premier van Eswatini. Roep hem op om Mduduzi Bacede Mabuza en Mthandeni Dube onmiddellijk vrij te laten.

Alleenheerser

Eswatini heette vroeger Swaziland en ligt in zuidelijk Afrika. Het land is geen democratie en koning Mswati III heeft er de absolute macht. Hij regeert zonder grondwet en benoemt en ontslaat ministers zoals het hem uitkomt.

Download de voorbeeldbrief

 

 

Meer schrijfacties