
Omar Mahmoud uit Egypte zit vast vanwege zijn geloof
Gemarteld in de gevangenis
Begin maart arresteerde Egypte Omar Mahmoud Abdel Maguid, Hussein Mohammed Al-Tenawi en Hazem Saied Abdel Moatamed. Ze zijn alle drie lid van de religieuze groepering Ahmadi Religion of Peace and Light. De drie mannen werden een maand lang opgesloten zonder enig contact met hun families of advocaten. Daarna werden ze, samen met nog tien andere Ahmadi’s, aangeklaagd wegens ‘het lidmaatschap van een onwettige en ongrondwettelijke groepering’.
In de gevangenis worden de mannen slecht behandeld. Ze krijgen onvoldoende te eten en geen medische zorg. Ze worden zelfs gemarteld, onder meer met elektrische schokken.
Roep de openbaar aanklager van Egypte op om de Ahmadi’s onmiddellijk vrij te laten.
Religieuze minderheden als de Ahmadi’s, maar ook christenen en sjiitische moslims, worden in het soennitische Egypte stelselmatig gediscrimineerd en vervolgd.
Kijk hier voor meer informatie.