Stop het dodelijk geweld in Iran
Duizenden demonstranten doodgeschoten door veiligheidstroepen
Vanaf eind december 2025 gingen Iraniërs massaal de straat op. Met gevaar voor eigen leven protesteerden ze, voor mensenrechten, waardigheid, en vrijheid.
De Iraanse autoriteiten reageerden meedogenloos. Ze spelen met mensenlevens alsof het niets is. Duizenden demonstranten zijn doodgeschoten. Vele duizenden anderen raakten gewond of werden vastgezet. En wie opgepakt wordt, kan mogelijk de doodstraf krijgen.
Ook sloten de autoriteiten het internet af. Het is een wanhopige poging om de mensen af te sluiten van elkaar en hun eigen misdaden voor de buitenwereld te verbergen.
In het hele land heerst nog steeds een volledige internetblack-out, zijn er zwaarbewapende veiligheidspatrouilles, geldt er een avondklok en worden bijeenkomsten verhinderd.
Voer de druk op bij de Iraanse autoriteiten. Laat de Iraanse bevolking weten dat ze er niet alleen voor staat.
Roep de Hoge Nationale Veiligheidsraad van Iran op om nu meteen een einde te maken aan het dodelijk geweld van de veiligheidstroepen.
Kijk hier voor meer informatie.