Door marteling in een rolstoel
Emerlendris Benítez uit Venezuela heeft 30 jaar celstraf gekregen na verzonnen aanklachten. Tijdens haar detentie is ze gemarteld, waardoor ze nu in een rolstoel zit. Toen Benítez werd gearresteerd, was ze zwanger. Zonder haar toestemming is de zwangerschap afgebroken. De gevangenisomstandigheden zijn vreselijk. Ze is afhankelijk van haar familie voor water, eten en medicijnen.
Roep de autoriteiten van Venezuela op om Emerlendris Benítez onmiddellijk vrij te laten en goede medische zorg te geven.
De aanklachten tegen Benítez zijn duidelijk politiek gemotiveerd. Ze wordt ervan beschuldigd betrokken te zijn bij geweld tegen belangrijke Venezolaanse politici. Daar is geen bewijs voor en zij heeft altijd ontkend dat ze er iets mee te maken had.