Home > Wereldnieuws > 'China en IOC moeten leren van fouten Spelen'
Mensenrechten vandaag
Amnesty.nl Homepage
Chinese paramilitairen passeren het Olympisch stadion. Foto: Reuters
Wereldkaart

China


'China en IOC moeten leren van fouten Spelen'

25 augustus 2008    Na het einde van de Olympische Spelen heeft Amnesty International China ervan beschuldigd meer bezig te zijn met zijn imago dan met inhoud.

De organisatie uit kritiek op China die tijdens de Spelen doorging met het vervolgen en straffen van activisten en journalisten. Ook bekritiseert Amnesty het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Volgens Amnesty doet het IOC afbreuk aan de algemeen geldende mensenrechtenprincipes door bij misbruiken de 'ogen te sluiten'.

'De Spelen in Beijing waren een spectaculair sportevenement maar zij vonden plaats temidden van mensenrechtenschendingen. Activisten konden niet vreedzaam demonstreren en velen zitten gevangen zonder een misdaad gepleegd te hebben', aldus Roseann Rife, programmaleider Azië en de Pacific van Amnesty in Hong Kong.

Kans verspeeld
'De Chinese autoriteiten en het IOC hebben een kans gehad om de mensenrechtensituatie in China te verbeteren, maar in de meeste gevallen zijn ze daar niet in geslaagd.'

'Het is hoog tijd dat het IOC essentiële waarden als menselijke waardigheid en universele en fundamentele ethische principes in praktijk brengt door van mensenrechten een nieuwe pijler van de Olympische Spelen te maken', aldus Amnesty. De organisatie wil dat het IOC objectieve indicatoren voor mensenrechten gebruikt bij de toekenning van de toekomstige Olympische Spelen.

Meer informatie
Lees verder in het Engelstalige persbericht. Kijk voor meer informatie op de campagnepagina China en de Olympische Spelen.



Laatste wereldnieuws berichten
Maandag 15 maart 2010
Bekijk sitemap
Zoeken