Amnesty.nl maakt gebruik van cookies om de content beter op uw voorkeur af te kunnen stemmen.     Meer informatie

Vonnis Pussy Riot volgt op 17 augustus

Deel:
De drie bandleden van Pussy Riot bij de rechtszaak in Moskou. ©REUTERS/Maxim She
09
aug
2012

De drie vrouwen van de Russische punkband Pussy Riot krijgen 17 augustus hun vonnis te horen. Tegen de bandleden is drie jaar cel geëist, omdat ze een protestlied tegen Poetin en de Orthodoxe Kerk opvoerden in een Moskouse kathedraal.

Yekaterina Samutsevich, Nadezhda Tolokonnikova en Maria Alyokhina worden sinds maart vastgehouden. De drie vrouwen werden na hun spontane concert op 21 februari in de Christus Verlosserskathedraal gearresteerd. De vrouwen van Pussy Riot kregen na afloop van de rechtszaak applaus van de perstribune, aldus een tweet van BBC-correspondent Daniel Sandford. 

Politieke aanklacht 

Volgens Amnesty International is de aanklacht duidelijk politiek gemotiveerd. De straf is buitenproportioneel en Amnesty maakt zich ernstige zorgen of de vrouwen een eerlijk proces krijgen.

De Russische autoriteiten zetten alle middelen in om de vrijheid van meningsuiting in te perken. Door nieuwe wetten kunnen demonstranten een fikse boete verwachten en personen die kritiek leveren makkelijker strafrechtelijk worden berecht.

Amnesty blijft zich inzetten voor de vrijlating van de drie vrouwen: http://bit.ly/freepussyriot