Russische Federatie: schrap homofoob wetsvoorstel
Als de wet wordt aangenomen, lopen LGBT'ers het risico op een boete van zo'n 1200 euro als zij zich schuldig maken aan 'het publiekelijke propaganderen van homoseksualiteit onder minderjarigen'. Onder het voorwendsel dat minderjarigen beschermd moeten worden tegen uitingen van homoseksualiteit, proberen de Russische autoriteiten met deze wet discriminatie tegen LGBT'ers te legaliseren.
De wet beperkt LGBT-rechtenactivisten in hun recht op vrijheid van meningsuiting en van vereniging zodra ergens kinderen aanwezig kunnen zijn. Ook de mogelijkheid voor actiegroepen om informatie op internet of in de media te publiceren zou door de wet ernstig beperkt worden.
Autoriteiten in andere Russische regio's zijn ook van plan om de 'propaganda voor homoseksualiteit' te gaan verbieden, zoals in Moskou. In Archangelsk en in de regio Riazan is dergelijke wetgeving al ingevoerd.
De pogingen van Russische activisten om Gay Prides en andere culturele festivals te organiseren worden vaak gedwarsboomd door autoriteiten en door geweld van anti-homogroepen. Daders van gewelddadige aanvallen tegen LGBT-activisten worden zelden berecht.
Deze nieuwe wet zal volgens Amnesty International LGBT'ers alleen maar verder marginaliseren, terwijl de Russische autoriteiten juist de rechten van deze groep moeten beschermen.
- Lees het Engelstalige persbericht: Russia: St. Petersburg urged to halt draconian anti-gay bill


