3 miljoen supporters wereldwijd Word lid

Nieuwe VN-resolutie tegen de doodstraf aangenomen

Deel:
21
dec
2010

De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft op 21 december 2010 een nieuwe resolutie aangenomen, waarin wederom wordt opgeroepen tot wereldwijde opschorting van executies.

In 2007 en 2008 werden twee soortgelijke resoluties aangenomen. In New York stemden ditmaal 109 lidstaten voor de resolutie, 41 tegen en 35 landen onthielden zich van stemming. Het toegenomen aantal stemmen voor de resolutie kenmerkt de wereldwijde trend richting afschaffing van de doodstraf. Amnesty International roept alle landen die de doodstraf nog handhaven op om over te gaan tot onmiddellijke opschorting van alle executies, dit als een eerste stap naar totale afschaffing van de doodstraf.

Recent bekeken pagina's

Amnesty International: voor de mensenrechten

Amnesty International werkt voor naleving van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens en andere internationale verdragen en verklaringen voor de mensenrechten. Wij doen over de hele wereld onderzoek naar schendingen van de mensenrechten en voeren actie om die schendingen tegen te gaan.