Amnesty geschokt over Olympisch contract voor Dow
De richtlijnen van het Olympisch Comité over duurzame aanbestedingen zijn bedoeld om hoge prioriteit te geven aan mens en milieu. Daarom is Amnesty International geschokt dat zo'n groot contract wordt afgesloten met een bedrijf dat niets doet om de duizenden slachtoffers van de Bhopal-giframp te compenseren. Al 27 jaar wachten de slachtoffers op gerechtigheid voor een van de grootste giframpen van de twintigste eeuw.
In 1984 kwam een fabriek met pesticiden van Union Carbide Corporation (UCC) tot ontploffing. Naar schatting 3.800 mensen werden onmiddellijk gedood, meer dan honderdduizend mensen liepen blijvende schade aan hun gezondheid op.
Sinds 2001 is Dow volledig eigenaar van UCC. Sindsdien heeft het concern geen stappen ondernomen om slachtoffers de medische hulp te bieden waar ze recht op hebben. Bovendien is de bodem rond de fabriek nog steeds vervuild, waardoor mensen nog dagelijks in aanraking komen met gevaarlijke gifstoffen.
In een open brief naar het organiserend Olympisch Comité vraagt Amnesty een uitleg over hoe het contract voldoet aan hun eigen aanbestedingsrichtlijnen. Amnesty wacht de reactie van het organiserend comité af.
- Stop schendingen door bedrijven! Ga naar de campagnepagina Geen winst ten koste van waardigheid
- Lees de open brief aan het IOC


