ROEMENIË: ROMA ALS AFVAL BEHANDELD
Jongeren Actienetwerk 5 februari - 1 juni 2010 
Op de foto hierboven zie je twee Roma-meisjes met tekeningen van de huizen waarin zij graag willen wonen. Maar sinds 2004 leven 75 Roma in metalen cabines. Ze werden gedwongen te verhuizen van de stad naar een plek bij een rioolzuiveringsinstallatie.
De nieuwe woonruimte was tijdelijk werd er gezegd, maar er is nog niets veranderd. Er wonen teveel volwassenen en kinderen op elkaar. In de cabines lekt het als het regent en het is er koud. Vlak naast de cabines staat een bord: ‘Gevaar – giftige stoffen’.
De stank van de rioolzuivering is afgrijselijk. Bewoonster Ilana vertelde Amnesty International: ‘De huizen vullen zich met die stank. ’s Nachts verbergen de kinderen hun gezichten in de kussens. We willen niet eten als die geur er weer hangt.’
Er leven ongeveer 2.2 miljoen Roma in Roemenië en drie kwart daarvan leeft in armoedige omstandigheden. Zij worden gediscrimineerd en vaak wordt er niet naar ze geluisterd. Door de gedwongen verhuizingen verliezen ze hun huis en hun bezittingen. Ook contact met vrienden wordt moeilijker en het wordt nog moeilijker om werk te vinden. De Roma hebben ook recht op een huis net als ieder ander.
Wat kun jij doen?
Stuur voor 1 juni 2010 een e-mail aan de burgemeester van Miercurea Ciuc! (radulyrobert@szereda.ro) Gebruik daarvoor de voorbeeldbrief die je hiernaast kunt downloaden.
Overzicht lopende acties
Deze mensen hebben jouw hulp hard nodig. Help mee en stuur voor 1 juni 2010
een e-mail aan de burgemeester van Miercurea Ciuc! (radulyrobert@szereda.ro)
Gebruik daarvoor de voorbeeldbrief die je hieronder kunt downloaden. Deze brief is in het hongaars maar je kunt hem kopieëren in jouw e-mail of toevoegen aan jouw e-mail.


