Home > Amnesty in actie: Lopende Acties > Nepal: Bedreigingen gezondheidsadviseur
Banner
Amnesty.nl Homepage
Rita Mahato Chamar. Foto: Dixie

NEPAL: BEDREIGINGEN GEZONDHEIDSADVISEUR

RSVP: 1 november 2009 - 1 januari 2010 Schrijfactie

Rita Mahato Chamar is werkzaam als gezondheidsadviseur bij het rehabilitatiecentrum (WOREC) voor vrouwen in het Siraha district in Nepal. Ze werd meerdere malen bedreigd met ontvoering, verkrachting en kidnapping als gevolg van haar werk voor vrouwen die het slachtoffer werden van geweld.
In juni 2007 kwam een grote groep mensen naar het WOREC kantoor en dreigde Mahato en haar collega’s met verkrachting en de dood als ze het dorp niet binnen vijf dagen zouden verlaten. Dezelfde maand werden de medewerkers van WOREC met stenen bekogeld. De incidenten werden gerapporteerd bij de politie en er werd een verzoek om bescherming ingediend. Tot op heden is er nog geen actie ondernomen.

Schrijft u alstublieft vóór 1 januari 2010 een beleefde brief naar de Nepalese autoriteiten waarin u oproept om Rita Mahato Chamar en haar collega’s te beschermen en een onderzoek te starten naar de bedreigingen.

Overzicht lopende acties
Stuur een brief naar:

Rhamesh Chand Thakuri
Inspector General of Police Nepal
Police Headquarters
GPO Box 407
Naxal, Kathmandu, Nepal
Fax: +97 714 415 593 of 594
E-mail: info@Nepalpolice.gov.np

En een kopie naar:

Ambassade van Federale Democratische Republiek Nepal
H.E. Mr. Pramesh Kumar Hamal
Avenue Brugmann 210
1050 Brussel, België
Fax: + 322 344 1361
E-mail: rneb@skynet.be
Vrijdag 12 maart 2010
Bekijk sitemap
Zoeken